تاریخچه زمان

تاریخچه زمان (اثر:استیون هاوکینگ)

کتاب «تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمان با عنوان فرعی «از مه بانگ تا سیاه چاله ها» اثری مشهور از استیون هاوکینگ است. پروفسور استیون هاوکینگ(استاد مسلم فیزیک نظری که در جهان علم از او به انیشتن زمان یاد می شود؛ استاد لوکازین(Lucasian) ریاضیات دانشگاه کمبریج(این مقام قبلا به نیوتن و بعدها به پی.آ.ام.دیراک دو پژوهشگر پدیده های کلان و خردگیتی تعلق داشت)؛

وی به علت ابتلا به بیماری ای.ال.اس یاموتورونرون (بیماری سلولهای حرکتی دستگاه عصبی مرکزی و محیطی) معلول گردید و در سال ۱۹۸۵ به علت ابتلا به ذات الریه ناچار به عمل جراحی تراک استومی(جرای روی نای) شد که توانایی سخن گفتن و آخرین رشته ارتباط با دیگران را از وی گرفت؛ وی سپس با استفاده از برنامه ارتباطی بنام مرکز زنده Living Center اهدایی موسسه وردزپلاس سانی ویل کالیفرنیا و سنت سایزر ادایی موسسه اسپیج پلاسبا دنیا ارتباط برقرار می کند و کتاب حاضر با استفاده از این تکنولوژیها نگاشته شده است.

این کتاب به عنوان پرخواننده ترین کتاب کیهان شناسی شهرت یافته است و به بیش از چند زبان زنده دنیا ترجمه و چاپ شده است. همچنین در یکصد و هشتاد و چهارمین هفته چاپ آن، به دلیل طولانی ترین حضور در فهرست پرفروش ترین کتاب‌های نشریه ساندی تایمز، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. این کتاب با نام تاریخچه زمان، از انفجار بزرگ تا سیاه چاله ها در ایران به چاپ رسیده است. هاوکینگ در این کتاب با زبانی ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته است.


نکته: عکس‌ها و توضیحات موجود در این مطلب، نتیجه جستجو و پژوهش تهیه کننده می‌باشد.

تهیه شده توسط ارشیا ایزدی