کیفیت دانلود فیلم

انواع کیفیت فیلم ها در اینترنت به شرح زیر می‌باشد:

BluRay x264: فیلم (کانورت شده) یا تبدیل شده از دیسک بلوری اصلی که حجمی بین ۳ تا ۱۰ گیگ داره بسته به نوع حجم بیت ریت پیکسل تصویر فیلم، کیفیت صدا و تصویر در این نسخه بسیار بالاست.

BDRip: این نوع هم دقیقا مثل مورد قبلیه با این تفاوت که ممکنه از حجم کمتری نسبت به مورد قبلی برخوردار باشه، ولی در حجم بالا هم موجوده، این نسخه و مورد قبلی هر دو با فرمت mkv یافت میشن.

WEB-DL / WebRip: نسخه کانورت شده توسط اپل iTunes برای فروش در اپل استور این نسخه توسط خود اپل بصورت قانونی و اختصاصی از دیسک اصلی کانورت شده و کیفیتی برابر با بلوری ریپ داره. ممکنه فیلم هایی در قسمت iTunes اپل یافت بشن که دیسک بلوری شون موجود نباشه اما نسخه موجود در این سایت کیفیت بسیار بالایی داره!

BRrip: نسخه فشرده شده از فایل BDRip که با تغییر در کیفیت تصویر و صدا با حجم کمتری برای دانلود قرار داده میشه این کیفیت ممکنه قابل مقایسه با کیفیت های قبلی نباشه اما جدیدا با نرم افزارهای خاصی با smooth کردن پیکسل ها میتونن کیفیت مطلوبی رو برابر با موارد بالا داشته باشه و دانلودش برای کسانی که اینترنت سرعت پایینی دارن پیشنهاد میشه (جدیدا کاربران سایت های ایرانی بیشتر از این نوع کیفیت استقبال زیادی کردن اما همونطور که گفته شد قابل مقایسه با بلوری ریپ اصلی نیست)

HDTV: نسخه ضبط شده از کانال های ماهواره ای که معمولا انیمیشن ها رو از کانال های پولی دیزنی یا کارتون نت ورک یا ABC و… ضبط میکنن. کیفیت صدا و تصویر در این مورد بالاست ولی ممکنه از کانالهایی ضبط بشه که لوگوی کانال روی اون هک شده باشه این کیفیت برای فیلم یا انیمیشن هایی که هنوز دیسک بلوری اونها عرضه نشده مناسبه چون نسبت به دیویدی ریپ قدیمی کیفیت بسیار بسیار بالاتری داره و معمولا با فرمت mkv / vob یا ts ضبط میشن.

DVDrip Xvid: نسخه کانورت شده از دیویدی اصلی یک فیلم که در حد دیویدی کیفیت مطلوبی داره اما باید توجه داشت که هرچه بیت ریت تصویر از پیکسل بالاتری برخوردار باشه کیفیت بهتری نسبت به حجم های پایین تر داره و با پسوند avi یا mp4 معمولا یافت میشه.

TSrip یا CAM / TS: نسخه پرده ای فیلم که از روی پرده سینماهای در حال اکران فیلم برداری شده و از کیفیت صدا و تصویر بسیار پایینی برخورداره.

DVDrip R5: نسخه با کیفیت تصویر بالا برابر با دیویدی ریپ ولی صدای فیلم پرده ای و echo داره و در بیشتر جاهای فیلم بعلت کیفیت بد صدا قابل تشخیص نیست و معمولا قبل از منتشر شدن نسخه بلوری ریپ اصلی توی اینترنت عرضه میشه.


نکته: عکس‌ها و توضیحات موجود در این مطلب، نتیجه جستجو و پژوهش تهیه کننده می‌باشد.

تهیه شده توسط آقای هادی پور